Minimalizm

Zamiłowanie do prostoty i geometrii

Jedna z najsłynniejszych projektantek mody mawiała niegdyś, że przed wyjściem należy zdjąć z siebie jedną rzecz, wtedy strój będzie idealny. Tak samo jest z ogrodem w tym przypadku.

Głównym akcentem są stopnie, dzięki którym zniwelowano dość duże nachylenie terenu. Nadmiar dodatkowych elementów jest w tym wypadku zdecydowanie nie na miejscu. 

 

Ogród ma powierzchnię 200 m2 i znajduje się w malowniczej części Warszawy, oddalonej nieco od centrum Warszawy. Kształt działki jest prostokątny o dosyć dużym spadku terenu, zatem głównym założeniem było zachowanie odpowiedniej skali całego założenia.

Dobór materiałów i brak szaty roślinności definiują całą przestrzeń. Zamknięcie formy geometrycznej "stopni" uzyskano poprzez drewniane donice.

Roślinność: Zimozielone Cisy tworzące żywopłot, w donicach kule cisów i sosny posadzone przez samych właścicieli, Lawenda, Powojnik.

We wstępnym projekcie zaprojektowano nasadzenia na stopniach schodów, aby złagodzić masywność "stopni"  - jednak gospodarze się na takie rozwiązanie nie zdecydowali.

+48 608 158 167
@magdawierzbicka.pl
pracownia@magdawierzbicka.pl